بازي «پوکمون گو» فيلتر شد

تسنيم/ معاون قضايي دادستان‌کل کشور با بيان اينکه بازي «پوکمون‌گو» بدون هيچ مخالفي در کارگروه تعيين مصاديق مجرمانه فيلتر شده است، گفت: نهادهاي امنيتي نيز از فيلتر شدن اين بازي تقدير کردند.

عبدالصمد خرم‌آبادي درباره بازي آنلاين «پوکمون‌گو» و اينکه بنياد بازي‌هاي رايانه‌اي اعلام کرده اين بازي از نظر محتوا مشکلي ندارد، اظهار کرد: بنياد بازي‌هاي رايانه‌اي ممکن است از همه ابعاد به اين بازي نگاه نکرده باشد اما کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه با در نظر گرفتن همه ابعاد اين بازي، آن را مورد بررسي قرار داده است.

دبير کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه اضافه کرد: چون اين بازي ترکيبي از بازي در فضاي مجازي و فيزيکي است و علاوه بر اينکه از جهات مختلف داراي ايراد و اشکال است، از بعد امنيتي نيز اين بازي مي‌تواند مشکلات زيادي براي کشور و مردم ايجاد کند.

خرم‌آبادي افزود: بر اين اساس، همه اعضاي کارگروه بدون هيچ‌گونه مخالفتي با فيلتر اين بازي موافقت کردند و بعد از اينکه فيلتر شد، نهادهاي مختلفي هم که عضو کارگروه نيستند ولي از بعد امنيتي از کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه، به‌خاطر فيلتر کردن اين بازي تشکر کردند.

دبير کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه ادامه داد: اين بازي نه‌تنها در کشور ما بلکه در بيشتر کشورها به‌عنوان يک بازي خطرناک شناخته شده و کشورها با اين بازي برخورد کردند و در بسياري از جاها فيلتر است.

خرم‌آبادي درباره استفاده از اين بازي با فيلترشکن و اينکه آيا اين کار مجرمانه تلقي مي‌شود يا خير، گفت: کار مجرمانه تلقي نمي‌شود اما توزيع فيلترشکن مجرمانه است و توصيه مي‌کنيم استفاده نکنند؛ البته طبق بررسي‌هاي ما تعداد کساني که به‌وسيله فيلترشکن وارد اين بازي مي‌شوند زياد نيست.

معاون دادستان‌کل کشور گفت: خوشبختانه مردم ما وقتي يک موضوعي فيلتر مي‌شود جز يک عده معدودي که اصرار دارند بروند و ببينند، اکثريت قريب به اتفاق تبعيت مي‌کنند و از رجوع به سايت و موضوعي که فيلتر شده خودداري مي‌ کنند


تنظيم : مدیر
[ موضوع ] : مطالب آزاد
[ برچسب ها ] : , ,

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)