هيأت رزمندگان اسلام شهرستان دزفول

معاونت خواهران پيروان عترت: همزمان با اعياد شعبانيه و در آستانه ماه مبارک رمضان “جشنواره روزه اولي ها” ويژه دختران تازه مکلف شده با شکوه خواص در شهرستان دزفول برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي هيأت رزمتدگان اسلام شهرستان دزفول اين آيين در صبح روز دوشنبه، 97/2/17 به همت معاونت خواهرانِ پيروان عترت (ع) هيأت رزمندگان اسلام شهرستان دزفول و با همکاري اداره آموزش و پرورش دزفول در حسينيه ثارالله دزفول ، با حضور پرشور و بي نظير 1000 دانش آموزان دختر که امسال به سن تکليف رسيده و ميهمان سفره پر خير و برکت رمضان هستند، به همراه مربيان آنها و جمعي از مسؤلين برگزار شد.
در هنگام ورود اين گلهاي بهشتي به سالن، يک بسته ي فرهنگي تقديم اين عزيزان شد.
در اين جشنواره دانش آموزانِ روزه اولي با بر سرکردن چادر نماز در فضايي شاد و معنوي؛ آغاز شکفتن شکوفه هاي ايمان و بندگي و نزديک تر شدن خود به خداي متعال و بهره مندي از فيوضات اين ماه مبارک را در اوّلين سال روزه داري خود جشن گرفتند تا خاطره اي شيرين و ماندگار از اولين سال روزه داري خود داشته باشند.
بخش آغازين اين برنامه تلاوت قرآن همراه با حاملان قرآن بود، سپس با اجراي دکلمه که توسط نوجوان هيأتي خانم معصومه شانه ساز اجرا شد و با همراهي گروه گارد پرچم سرود ملّي پخش شد.
از آنجايي که يکي از اهداف اصلي اين جشن پيوند صميمانه کودکان و نوجوانان با روحانيون معزّز بود کارشناس برنامه “حجه الاسلام سيّد مرتضي مير غفاري” به همراه يک گروه هنري توانمند از قم مهمان اين برنامه بودند.
اين گروه هنري با اجراي برنامه هاي متنوع از جمله نمايش هاي خلاق، شعر و چندين مسابقه به آشنايي با فرهنگ روزه داري و آموزش مفاهيم ديني به دانش آموزان دختر تازه مکلف شده پرداختند.
از ديگر فعاليتهاي آموزشي اين گروهِ خلاق: مسابقه نماز، مسابقه احکام، آموزشِ آغاز کارها با نام خدا، آداب نماز ، دوري از شيطان و اطاعت از خدا بود.


تنظيم : مدیر
[ موضوع ] : آرشیو صوت و تصویر, برنامه های هیئت
[ برچسب ها ] :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)