شیخ نمر در خانواده ای سرشناس و اهل دین به دنیا آمد که از آن علمایی چون “آیت‌الله شیخ محمد بن ناصر آل نمر” (قدس سره) و خطبای حسینی چون جدش حاج “علی بن ناصر آل نمر” سر بر آورده بودند.
نمر
وی تحصیلات مقدماتی خود را در شهر عوامیه عربستان تکمیل کرد و در سال ۱۴۰۰ هجری قمری مصادف با ۱۹۸۹ میلادی، برای تحصیلات حوزوی ابتدا به ایران سفر کرد تا در تهران در حوزه علمیه حضرت قائم(عجل الله التعالی الفرج الشریف) حضور پیدا کند، که در همان سال توسط آیت‌الله سید محمدتقی مدرسی در تهران تأسیس شده بود.
شیخ نمر پس از ۱۰ سال تحصیل در حوزه علمیه حضرت قائم(عجل الله التعالی الفرج الشریف) عازم سوریه شد و در حوزه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) برای ادامه تحصیلات حوزوی و علوم دینی نام نوشت و در حضور اساتید این حوزه به تحصیل پرداخت.
نمر از معروف‌ترین و شایسته‌ترین مدرسان علوم دینی در حوزه‌های علمیه به شمار می‌آمد. وی در حوزه‌های علمیه ایران و سوریه به تدریس کتاب‌هایی همچون کتاب “اللمعه الدمشقیه” و کتاب “جامع المدارک” و “مستمسک عروه الوثقى” و “الحلقات” شهید سید محمدباقر صدر پرداخت.
وی پس از بازگشت به عربستان مرکز “الإمام القائم(عجل الله التعالی الفرج الشریف)” را  در العوامیه تأسیس کرد که در واقع سنگ‌بنای “مرکز اسلامی” در سال ۱۴۲۲ هجری قمری مصادف با ۲۰۱۱ میلادی بود.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

تنظيم : مدیر
[ موضوع ] : مطالب آزاد
[ برچسب ها ] : ,

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)