مراسم معنوی اعتکاف با حضور هزاران  نفرازاقشار مردم متدین دزفول بویژه جوانان از ساعاتی پیش در اغلب مساجد شهرستان دزفول آغازشده وتا سه روز ادامه خواهد اشت.

در  آیین “اعتکاف مهدوی” در مسجد شیخ انصاری (ره) – لب خندق-  حجت الاسلام والمسلمین حسن ملایی که به دعوت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) به دزفول سفر کرده است به تبیین اعتکاف از منظر اسلام پرداخت و گفت: در عین حال که اعتکاف یکی از مناسک ارزشمند دین است لکن در سخنان معصومین علیهم السلام برخی از اعمال را با آن مقایسه کرده و از اعتکاف برتر شمرده‌اند.
مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت قم تصریح کرد: از جمله این اعمال می‌توان به زیارت معصومین (ع)، نگاه و در محضر عالم ربانی بودن و رفع حاجت و خواسته مؤمنان اشاره نمود.
حجت الاسلام والمسلمین ملایی با بیان این‌ مطلب که آیا امام زمان (عج) یکی از مؤمنان و بلکه رئیس مؤمنان نیست؟ پس چرا به دنبال حاجت او که ظهورش است، کمتر هستیم و برای او زمینه‌سازی نمی‌کنیم؟ در حالی که حاجت او برای همه مسلمانان بشریت است نه حاجت شخصی تصریح کرد: بارها ائمه (ع) نیز فرمودند ما را در رشد فردی و اجتماعی خود یاری کنید و حضرت علی (ع) فرمودند: أعینونی (یاریم کنید).
مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت قم تأکید کرد: پس منتظران باید ایشان را یاری کنند اما اینکه کیفیت یاری امام زمان (عج) چگونه است بحث دیگری را می‌طلبد.
همچنین در ادامه این مراسم به مناسبت سالروز ولادت امام علی علیه السلام برادر گلنشان از مداحان اهل بیت (ع) پیرامون فضائل معنوی امام علی (ع) به مدیحه سرایی پرداخت.

2


تنظيم : مدیر
[ موضوع ] : جدید ترین ها
[ برچسب ها ] :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)